Офіційна відповідь на звернення головного тренера Анатолія Дем’яненка, капітана Владислава Ващука та гравців Національної збірної України серед ветеранів від 27 лютого 2019 року

Шановні пане Дем’яненко, пане Ващук та ветерани українського футболу, ми як ветерани та учасники війни з Росією, з повагою ставимося до вас як до видатних українських футболістів. Але, навіщо ви, в черговий раз, дозволяєте себе так використовувати корупційним та цинічним чиновникам Федерації футболу України (віце-президент ФФУ Олег Собуцький, перший віце-президент Вадим Костюченко та радник президента ФФУ Валентин Латипов) у своїх інтригах та ігрищах. В котре вас використовують не для того, щоб об’єднувати, а як інструмент в своїх маніпуляціях. Ми вже чудово знаємо перевірені схеми брехні та підміни понять у виконанні цих чиновників ФФУ і на них більше не піддамося.

Під красивими словами та патріотичними гаслами прикривається чергова порція брехні і маніпуляцій від ФФУ. Чинне керівництво Федерації футболу України, діє перевіреними схемами з метою усування “неугодних” їм організацій або конкретних осіб. Упродовж останніх трьох років ФФУ провела зачистку ряд голів обласних федерації за простою схемою. Всі хто не погоджувався і не йшов добровільно у відставку діставали один і той же сценарій – створювалася альтернативна федерація, ФФУ передавала їй всі повноваження і в ручному режимі голосування ця оновлена регіональна федерація ставала новим колективним членом ФФУ.

В минулому році і тепер, аналогічну схему, керівництво нинішнього ФФУ, намагається застосувати і до громадської спілки “Федерація футболу учасників АТО” за посиланням.

Для довідки:

– Починаючи з 8 липня 2015 року ми, як учасники АТО розпочали проводити свій традиційний футбольний турнір (10 команд учасників);

– 16 травня 2016 року було офіційно зареєстровано громадську спілку “Федерація футболу учасників АТО”;

– У червні 2016 році було вперше укладено договір про співпрацю з ФФУ;

– І нарешті, 28 березня 2018 року, всеукраїнські змагання з футболу “Чемпіонат України з футболу серед команд Ліги учасників АТО на Кубок героїв АТО” було винесено в офіційний календар Міністерства молоді та спорту України. (77 команд учасників, а це більше двох з половиною тисяч учасників бойових дій);

Не вам, пане Дем’яненко та пане Ващук розказувати нам про об’єднання ветеранів АТО, коли ви самі є безпосередніми учасниками  схем чиновників ФФУ у створенні в минулому році фейкової київської міської федерації футболу, яка не має й досі жодних досягень і завданням якої було і є якраз розділення та руйнування футболу в місті Києві, що на щастя киян не відбулося. Що стосується гравців Національної збірної ветеранів України, то хочемо відповідально заявити про свою повагу кожному гравцю Збірної за їхній особистий вклад в історію і сьогодення українського футболу, окрім одного гравця, віце-президента ФФУ Олега Собуцького, який ніколи не мав і не має особистих здобутків в українському футболі (окрім участі в команді собі подібних нечистих на руку чиновників-кукловодів ФФУ Вадима Костюченка та Валентина Латипова), але чомусь грає в основі під номером “7” для власного гнилого політичного піару. Все це сумно….

Ми ветерани та учасники АТО(ООС) в черговий раз наголошуємо, що наша всеукраїнська громадська спілка “Федерація Футболу учасників АТО” категорично проти змішування політики з футболом. Такого жахливого засилля політиків вищого рангу в керівництві українського футболу не було за всі часи незалежності України, як сьогодні. І це реально на практиці суттєво шкодить розвитку українського футболу.

Що стосується так званого в лапках “Чемпіонату герої АТО”, який був створений в минулому 2018 році, якраз на противагу і розділення нашого Чемпіонату, коли ми ще в 2015 році, розпочали об’єднання захисників України навколо футболу. То хочемо наголосити, що ми за те, щоб було якомога більше будь-яких змагань, тим більше для захисників України. Але не можна на брехні будувати гарні речі, не можна називати будь-які турніри чи Чемпіонати героями АТО(ООС), якщо як мінімум половина учасників в таких змаганнях жодного відношення до АТО(ООС) не мають. І тим більше, коли це використовується чиновниками ФФУ в своїх корисних цілях.

Натомість наш Чемпіонат складається виключно з учасників бойових дій, учасників війни і це є нашою ключовою вимогою.

Зусиллями таких осіб як – віце-президент ФФУ Олег Собуцький, перший віце-президент Вадим Костюченко та радник президента ФФУ Валентин Латипов, постійно здійснюється адміністративний тиск, тотальна дискредитація нашого Чемпіонату та бажання підмінити його власним турніром і посісти наше місце, під буд-якими гарними словами “об’єднання”. Ми самі об’єдналися і не потрібно нам заважати, якщо не бажаєте допомагати.

Федерація Футболу учасників АТО є всеукраїнською громадською спілкою з величезним досвідом і здобутками у розвитку футболу серед ветеранів та учасників АТО(ООС). Ми завжди були, є і будемо відкриті для всіх наших побратимів, які бажають реабілітовуватися та грати у футбол поруч з такими самими 100% учасниками бойових дій. Запрошуємо всіх на давно створену платформу, яка вже об’єднує більше 2500 УБД. Ми не збираємося приймати участь у чергових сумнівних фейкових проектах, які щороку створюються тими самими дискредитованими чиновниками ФФУ, прикриваючись хорошими словами.

Враховуючи вищенаведене і зважаючи на постійне ігнорування наших звернень, що принижує честь і гідність волонтерів та ветеранів АТО/ООС, змушені відкрито заявити, що час звертатися з проханнями пройшов! Ми вимагаємо від президента ФФУ Павелка Андрія Васильовича за посиланням:

  1. Провести безпосередньо за його участі, як керівника Федерації футболу України, зустріч з представниками керівництва Федерації футболу учасників АТО та капітанів Ліги учасників АТО на «КУБОК ГЕРОЇВ АТО» щодо пролонгації взаємовідносин Федерації футболу учасників АТО з Федерацією футболу України щодо співпраці в рамках створеної Федерацією футболу учасників АТО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ФУТБОЛЬНОЇ ЛІГИ УЧАСНИКІВ АТО на КУБОК ГЕРОЇВ АТО.
  2. Пролонгувати Договір про співпрацю між Федерацією футболу України та Федерацією футболу учасників АТО щодо організації, управління та проведення змагань з футболу на 2019 рік.
  3. Направити клопотання Міністерству молоді та спорту України щодо внесення регулярного чемпіонату України з футболу серед команд Ліги учасників АТО на “КУБОК ГЕРОЇВ АТО” до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2019 рік, де організатором змагань є Федерація футболу учасників АТО.
Чому ФФУ безпідставно відмовляється пролонгувати договір з нашою Федерацією Футболу учасників АТО? Чотири роки згідно договору надавався арбітраж на матчі Ліги, наш Чемпіонат України з футболу серед команд Ліги учасників АТО на КУБОК ГЕРОЇВ АТО був в Єдиному календарному плані фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України ФФУ і Міністерства молоді та спорту України, де організатором змагань була Федерація Футболу учасників АТО, що надавало цим змаганням офіційного статусу. І цього року, через негативні конкретні дії високопосадовців Федерації футболу України (а саме: першого віце-президента Вадима Костюченка, віце-президента Олега Собуцького та радника президента ФФУ Валентина Латипова) наш Чемпіонат під загрозую зриву!
Невже недолугі чиновники ФФУ, які представляють інтереси держави і команду Президента України, не розуміть, що своїми непрофесійними діями вони дискредитують самого Президента України в очах всіх українців та імідж держави на міжнародному рівні? Хоча сам Президент України, як верховний головнокомандувач відповідно до
УКАЗУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №123/2018 Про підтримку розвитку системи спортивної реабілітації учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції, у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, пообіцяв і гарантував нам право на спортивну реабілітацію.
 
Але не зважаючи ні на що, ми не здамося! Бо ми – УКРАЇНЦІ і ми – РАЗОМ! Тому, в разі не вирішення керівництвом ФФУ наших вищевказаних вимог в найкоротші терміни, ми залишаємо за собою право в будь-який допустимий спосіб захистити права учасників АТО/ООС по забезпеченню їх запровадженими Федерацією футболу учасників АТО програмами фізкультурно-оздоровчої і психологічної реабілітації учасників АТО/ООС та членів сімей загиблих учасників АТО/ООС, а відповідальність за наслідки покладатимемо на керівництво ФФУ. В рамках Закону, якщо нас не почують, ми вийдемо на мирні протести до Федерації Футболу України та Адміністрації Президента України із сотнями наших побратимів, будемо запрошувати долучитися інші громадські організації та активних українців, щоб відстоювати свої права, які гарантовані нам державою, яку ми зберегли і продовжуємо захищати! Буде необхідно, ми вийдемо зі своїми сім’ями і обов’язково правда переможе, тому що ми за неї будемо боротися і не відступимо!!!
Тільки РАЗОМ до повної ПЕРЕМОГИ!
 
Слава Україні!
Героям Слава!