Офіційна заява Федерації футболу учасників АТО щодо резонансної події пов’язаної з клубом “Шахтар”

Нагадаємо, що 25.11.2017 року під час матчу 17-го туру української Прем’єр-ліги футбольний клуб “Шахтар” заборонив дітям учасників АТО вийти на поле у футболках з написом “Мій тато – Герой!”

 

dsc_2291
     Федерація футболу учасників АТО є всеукраїнською ветеранською спілкою учасників бойових дій та волонтерів АТО спортивного і реабілітаційного спрямування. З 2015 року Федерація футболу учасників АТО заснувала та організовує єдиний в Україні щорічний регулярний Чемпіонат всеукраїнської футбольної ліги учасників АТО на КУБОК ГЕРОЇВ АТО, що є в першу чергу наймаштабнішою програмою психологічної та фізкультурно-оздоровчої реабілітації.
      На початку жовтня цього року Федерація футболу учасників АТО та Всеукраїнське Об’єднання учасників АТО “УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!” започаткували Всеукраїнську благодійну акцію на підтримку учасників бойових дій та членів їх сімей – «Мій тато — Герой!», яка є безстроковою. Ми звернулися до всіх футбольних клубів Прем’єр-ліги, щоб вони підтримали нашу ініціативу і висловили свою всебічну підтримку військовим і їхнім сім’ям. На знак солідарності з нашими героями та їхніми сім’ями, з 29 жовтня футболістів на поле виводять дітки з усієї України, батьки яких захищали чи захищають нашу державу на сході. І дітки наших побратимів, і футболісти цих команд виходять на поле у спеціальних футболках Федерації футболу учасників АТО з надписом «Мій тато — Герой!».Таким чином ми, як організатори хочемо привернути увагу до наших військових, їхньої визначальної ролі у захисті країни від російського агресора, мужності та героїзму, як прикладу для національно-патріотичного виховання дітей та молоді.
23032651_753789008161232_2988501232002011883_n
     Першими до цієї акції долучилися футбольні клуби Динамо (Київ) та львівські «Карпати»потім — рівненський «Верес», кропивницька «Зірка», полтавська «Ворскла», луганська “Зоря”, кам’янська “Сталь”, одеський “Чорноморець”, донецький “Олімпік”, ФК “Олександрія” та ФК “Маріуполь”. Всі одинадцять клубів з дванадцяти (окрім “Шахтаря”) Прем’єр-ліги підтримали нашу ініціативу і долучилися до цієї благородної справи, за що ми їм щиро вдячні від імені бататотисячного колективу захисників України, Федерації футболу учасників АТО та Всеукраїнського Об’єднання учасників АТО “УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!” і в рівній мірі відносимося з повагою до кожного клубу.
img_4840
 420348_792770
Що стосується матчу 17-го туру між донецьким “Олімпіком” та донецьким “Шахтарем”, то повідомляємо наступне.
     Вранці 25 листопада на погоджувальній нараді обох команд, де обоговорювалися всі організаційні питання перед матчем, був присутній керівник нашої Федерації футболу учасників АТО Руслан Руденко, який жодних зауважень щодо благодійної акції “Мій тато – Герой!” від комадни “Шахтар” не отримував. Спеціальними футболками гравці обох команд у кількості 22 штук були забезпечені завчасно. 25 Діток також були забезпечені футболками у повному обсязі. Проте вже за декілька годин до початку матчу нам повідомили, що команда “Шахтар” відмовляється сама підтримувати благодійну акцію і виступає проти того, щоб команда “Олімпік” та дітки учасників АТО виходили у футболках “Мій тато – Герой!” Дослівно звучало, так:
“Якщо хтось вийде в таких футболках, то команда “Шахтар” не вийде на гру!”.
420348 420256
     Хочемо окремо подякувати команді “Олімпік”, яка долучилася та підтримала нашу ініціативу ще в попередньому 16-му турі у матчі з ФК “Чорноморець” в Одесі і готова була продовжувати і в цьому турі, а також підтвердила свою участь у наступних турах УПЛ.
img_3287
 img_3303
   
     Що стосується, якихось запізнілих виправдовувань зі сторони клуба “Шахтар” та незрозуміле втручання щодо цього Федерації футболу України, яка жодного відношення до цієї благодійної акції “Мій тато – Герой!” НЕ МАЄ, в черговий раз викликає тільки негативні відчуття того, що “не так страшні московські воші, як українські гниди”, які продовжують пити кров з простого українця-патріота і принижувати гідність ГЕРОЇВ, які власними життями захищають територіальну цілісність України.
     Що стосується, заяв клуба “Шахтар” та керівництва Федерації футболу України, що на кубковий матч 29 листопада вони готові вивести дітей учасників АТО, повідомляємо, що наш лист вих. № 1107/17 від 07 листопада 2017 року генеральному директору ФК “Шахтар” (Донецьк) Палкіну Сергію Анатолійовичу щодо участі у благодійній акції “Мій тато – Герой!” залишається без відповіді по сьогодні! Ніяких звернень і пропозицій до нашої Федерації футболу учасників АТО не надходило, що наштовхує на думку про чергову пусту піар-акцію “одноденку” від Федерації футболу України.
     Федерація футболу учасників АТО, як засновник та організатор вже реалізованих на всеукраїнському рівні двох потужних та маштабних програм серед учасників АТО (Всеукраїнська футбольна ліга учасників АТО на КУБОК ГЕРОЇВ АТО та Всеукраїнська благодійна акція на підтримку учасників бойових дій – “Мій тато – Герой!”), офіційно звертається до Федерації футболу України, як до організації, якій держава делегувала право розвивати футбол в Україні, щоб замість проведення одноденних піар-акцій, все ж таки більше звертати уваги і надавати реальну допомогу системним програмам і акціям, які вже мають підтримку у суспільстві!
Слава воїнам АТО!
СЛАВА УКРАЇНІ! 
cropped-federaciya_football_ATO_small_red.png